Ukryta plaża w Meksyku

puerto_vallarta

Od paru lat jeżdżę z grupką przyjaciół do Meksyku, ponieważ uważam, że nigdzie indziej nie ma tak doskonałych warunków do tego, by poznawać inną kulturę, a przede wszystkim cieszyć się wspaniałymi widokami. I chociaż zawsze decydowaliśmy się na to, żeby dwa tygodnie wakacji spędzać w znanych miejscach to w tym roku postanowiliśmy zmienić nieco Nasze plany. I już teraz mogę powiedzieć, że decyzji tej absolutnie nie żałuję.

Nasz wybór padł bowiem na Wyspę Marieta, ulokowaną niedaleko Puerto Vallarta. Co ciekawe, plaża ta wcześniej była skałą wulkaniczną, był to też poligon na którym ćwiczono. Przeszłość Mariety jest więc co najmniej niebanalna. Żeby dostać się na Wyspę, najpierw należy przepłynąć wąskim tunelem. U jego zakończenia zaś czekają na wszystkich rajskie widoki. Jaskinie i formacje skalne znajdujące się w tym miejscu są wyraźnym dowodem przeszłości wyspy. Jednak spodziewaliśmy się, iż po tak „wybuchowej przeszłości” będzie ona o wiele bardziej zdewastowana. Na szczęście, nic takiego nie miało miejsca. Byłem już w wielu miejscach na świecie, jednak tak wielu delfinów jak właśnie tutaj nie miałem jeszcze okazji zobaczyć nigdzie. Nie ukrywam, że była to kolejna rzecz, jaka zrobiła na mnie doskonałe wrażenie. Sama plaża w tym momencie określana jest mianem „Plaży Miłości” i z pewnością, kiedy ktoś wybierze się tam z bliską osobą to może spodziewać się świetnych widoków i romantycznie spędzić czas. Marieta posiada w chwili obecnej status rezerwatu przyrody i kiedy ktoś chce się tam dostać to musi posiadać pozwolenie. Ja sam przyznam, że zajęło Nam to sporo czasu, jednak wiem, że nie był to czas, który poszedł na marne. Wszystko, co mieliśmy okazję zobaczyć głęboko zapadło w Naszą pamięć. O tej ukrytej plaży robi się coraz głośniej, dlatego cieszę się, że byliśmy tam jeszcze wtedy, kiedy nie było tam aż tak sporo turystów. Dzięki temu mogłem wszystkiego doznawać bardziej. Wiem, że jeśli tylko pojawi się okazja, to znowu będę chciał wrócić w to miejsce, spodziewam się bowiem, że będzie ono mieć mi jeszcze więcej do zaoferowania, gdyż teraz już bardziej będę zorientowany w tym, na czym powinienem się skoncentrować.

wyspa-marieta

Chciałbym „Plażę Miłości” poznać bardziej. Muszę przyznać, że faktycznie jest tam „wybuchowo”. I żadna opowieść nie odda tego, co tak naprawdę warto zobaczyć samemu, aby lepiej zrozumieć specyfikę tego pięknego miejsca.

5 komentarzy

  1. Zastanawiam się w jakim miesiącu najlepiej odwiedzić Meksyk aby trafić w najlepsza pogodę? Najlepszą tzn taką która zarówno umożliwi zwiedzanie w nieprzesadnym upale jak również odpoczynek na plaży:) do tej pory podróżowałem wyłącznie po europie i południowa afryka czyli Egipt w którym byłem dwa razy: przełom lipca sieprnia – koszmar i w listopadzie gdy pogoda jest całkiem znośna:)
    4marketogloszen.pl

    View Comment

Dodaj komentarz