Sztuczki

Znamy setki rodzajów opakowań do żywności. Przecież kiedy tylko wchodzimy do sklepu widzimy nic innego jak właśnie opakowania do żywności.

Czy zastanawialiśmy się jednak kiedykolwiek nad tym, że te opakowania są na tyle zróżnicowane pod względem formy, koloru, zastosowanych technologii czy po prostu kształtu, by jak najskuteczniej przyciągnąć nasz wzrok? Opakowania mają bowiem na celu dwa zadania. Po pierwsze muszą jakoś wiązać produkt i chronić, by nie został uszkodzony, czy po prostu się nie zepsuł. Po drugie mają przyciągać nasz wzrok. Czyli wzrok potencjalnego klienta. Stosuje się wiec do nich różnorakie barwy. I to w zależności od produktu. Bowiem dla opakowań produktów dla dzieci najlepsze będą etykiety jaskrawe, rażące  z przyjemnymi postaciami z ulubionych kreskówek. Dla opakowań ze zdrową żywnością obowiązuje odpowiednio dobrany odcień zielonego a na etykiety z szybkimi daniami umieszczane są jak najkrótsze wyrażenia i koniecznie rysunek garnka z zegarkiem oznaczającym krótki czas przygotowania. Druk opakowań również nie jest tak całkiem bezmyślny.

Opakowania do żywności to siedlisko zasadzek i sztuczek manipulacyjnych. Warto z tego sobie zdawać sprawę wyruszając na kolejne zakupy.

wytłoczki

Dodaj komentarz