RZYM miasto dla wielbicieli gastronomii

rzym

Gdybym stwierdziła, że Rzym to miasto dla wielbicieli gastronomii, to w tej mojej opinii nie byłoby absolutnie żadnej przesady. Ze względu na to, iż pracuję jako dziennikarka miałam szansę wyjechać do Rzymu na kilka tygodni. Włoskiego uczyłam się już szybciej i szybko nawiązuję kontakt z ludźmi dlatego postanowiłam ten wyjazd służbowy wykorzystać na wiele innych sposobów. Przede wszystkim, chciałam zobaczyć Koloseum i inne najważniejsze obiekty.

Jednak to tak czy siak miałam wpisane w plan swojej wycieczki. Jako zaś wielka miłośniczka jedzenia chciałam zaznajomić się z miejscową gastronomią. I przyznać trzeba, że wyszło mi to wręcz znakomicie. Dlatego najpierw w swoim czasie wolnym postanowiłam pozwiedzać mniejsze restauracje. Wiedziałam, że dzięki temu będę mieć gwarancję, że dowiem się więcej. Nie tylko więc w Rzymie spełniłam się zawodowo. Przy okazji, kosztując różnych specjałów miałam bowiem szansę podszkolić język. A jak już wspomniałam, nie mam najmniejszych problemów z tym, by dogadać się z innymi ludźmi. Po czasie widzę, że ta jedna z moich podróży zawodowych zamieniła się w jedną z lepszych wycieczek w życiu.

Great Colosseum, Rome, Italy

Nawiązałam w Rzymie wiele nowych kontaktów, które na pewno będę pielęgnować. Wiem bowiem, że jeśli znowu kiedyś wyjadę do Rzymu to będę już po tym mieście poruszać się pewniej, a nie tak intuicyjnie. To coś, co dodaje mi sporej pewności i wiem jeszcze, że jeśli wykorzystam to w odpowiedni sposób to na tym zyskam. Polecam Rzym, głównie miłośnikom gastronomii.

rzym-nad-rzeka

12 komentarzy

 1. Największe zaskoczenie to że we Włoszech wcale nie jest łatwo od dobrą pizze, większość lokali sprzeje tzw.: pizze turystyczną, czyli kawałki z okienka która w zasadzie nie wiele różni się od dobrej pizzy sprzedawanej w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy dowolnym innym mieście.
  Ozor Mirek

  View Comment
 2. W Rzymie nie można się nudzić, miasto zaskakuje mnie za każdym razem gdy w nim jestem. Pierwszy raz byłem z rodzicami mając lat 8, zrobiło na mnie olbrzymie wrażenia i od tamtej pory przyjeżdżam w każdej wolnej chwili…. mimo że po 20 pobytach znam dosyć dobrze, może nie jak mieszkaniec ale jak słaby przewodnik;) to za każdym razem odkrywam coś nowego,… miasto pełne tajemnic.
  rise-up2.eu

  View Comment
 3. Na początku grudnia planuje tygodniowy wypad do Rzymu. Może ktoś polecić jakiś dobry nie drogi hotel/ motel? Ewentualnie jakieś prywatne kwatery, najlepiej nie zbyt daleko od centrum gdyż lecimy samolot i nie będziemy mieli samochodu na miejscu…

  View Comment

Dodaj komentarz